AKADEMIA KIEROWCY

biuro@akropol.edu.pl

Sprawdź co nas wyRóżnia w branży!

U nas masz wybór (3 Word-y)

 jako jedyny Ośrodek w okolicy przygotowujemy do egzaminów państwowych w trzech ośrodkach egzaminacyjnych: Gorzów Wielkopolski, Piła i Barlinek. Podczas zajęć w każdym mieście możesz samodzielnie ocenić w którym z nich czujesz się najlepiej i w którym chciałbyś przystąpić do egzaminu państwowego.

Najważniejszy Twój komfort

 zajęcia prowadzimy na najnowszej flocie pojazdów, serwisowanej tylko w Autoryzowanych Stacjach Obsługi producenta na bieżąco, co 15 tys. km, aby pojazd zawsze był sprawny i co najważniejsze bezpieczny. Nasze pojazdy posiadają liczne wyposażenie dodatkowe podnosząc w ten sposób Twój komfort oraz możliwość zapoznania się z nowinkami technicznymi. Na chwilę obecną szkolimy na modelu Kia Rio w najwyższej wersji XL z 2018 roku. Pojazd wyposażony jest m.in. w: asystent utrzymania pasa ruchu (LKA), asystenta świateł drogowych, system wykrywania ryzyka kolizji (FCA). Kia Rio została wyposażona ponadto w 6 poduszek powietrznych i całą gamę nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, takich jak system monitorowania ciśnienia w oponach (Tyre Pressure Monitoring System) czy czujniki parkowania. W trudniejszych warunkach na drodze nieocenionym wsparciem dla kierowcy będzie system stabilizacji toru jazdy (Electronic Stability Control), zarządzania stabilnością auta (Vehicle Stability Management) oraz układ wspomagający ruszanie na wzniesieniu (Hill Start Assist Control). Nowa Kia Rio posiada dwufunkcyjne reflektory projekcyjne, które idealnie oświetlą drogę, układ dynamicznego doświetlania zakrętów (Dynamic Bending Lights), zaparowane szyby nie będą już problemem – dzięki specjalnemu czujnikowi osuszający je nawiew powietrza uruchamia się automatycznie. Niezwykle przydatny jest też czujnik deszczu, który po wykryciu opadów sam włącza wycieraczki. Dla podniesienia komfortu pojazd wyposażony jest ponadto w automatyczną klimatyzację, podgrzewane fotele i kierownicę, abyś w chłodniejsze dni czuł się jak w swoim domowym fotelu oraz kamerę cofania, która stanowi nieocenioną pomoc podczas każdego cofania.

Twój pojazd szkoleniowy na egzaminie

 z myślą o Twoim komforcie oraz minimalizacji stresu postanowiliśmy dać możliwość każdemu kursantowi przystąpienia do egzaminu państwowego na naszym pojeździe szkoleniowym. Tak, możesz zdać egzamin państwowy pojazdem, za kierownicą którego spędziłeś minimum 30 godzin, więc znasz go już doskonale i niczym Cię nie zaskoczy, ponadto nasz pojazd posiada na wyposażeniu dopuszczoną przepisami kamerę cofania, co znacznie ułatwia i minimalizuje ryzyko niepowodzenia w wykonywaniu poszczególnych zadań egzaminacyjnych.

Jazda i egzamin bez stresu

 jeśli ktoś Ci mówi, że przed pierwszymi zajęciami nauki jazdy oraz egzaminie państwowym nie odczuwał stresu, to albo tego zbyt dobrze już nie pamięta lub też najzwyczajniej nie mówi prawdy. Naturalnym procesem jest obawa przed byciem ocenianym, a do tego jeszcze ta olbrzymia liczba czynności, na tyle rzeczy należy zwrócić uwagę, a co jeśli wydarzy się coś czego wcześniej nie doświadczyliśmy. Nawet osoby doskonale przygotowane do egzaminu w chwili odczytania ich imienia i nazwiska ogarnia strach, noga trzęsie się na sprzęgle, serce szybciej bije i ta uporczywa myśl, że coś pójdzie nie tak. W OSK Akropol doskonale to rozumiemy i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizujemy warsztaty z psychologiem, które pozwalają w kilku prostych krokach zapanować nad tymi emocjami.

Manualna czy automatyczna?

 zapewne niewiele osób wie, że kurs prawa jazdy kat. B można również uzyskać w łatwiejszy sposób robiąc kurs i zdając egzamin państwowy pojazdem z automatyczną skrzynią biegów. Oczywiście wybór taki wiąże się z pewnym ograniczeniem w postaci adnotacji (kod 78) w prawie jazdy, sprowadzającym się do możliwości prowadzenia pojazdów tylko z automatyczną skrzynią biegów. To Ty jednak możesz podjąć tą decyzję i w każdej chwili kursu jeśli uznasz, że manualna nie dla Ciebie zmienić kurs na skrzynię automatyczną lub odwrotnie z automatycznej na manualną jeśli poczujesz się pewniej.

 

Zajęcia w zróżnicowanych warunkach i w różnych miastach

 niewątpliwie ważne dla nas jest najlepsze przygotowanie do egzaminu państwowego i zaliczenie go w pierwszym podejściu, ale równie ważne jest wszechstronne przygotowanie kandydata na kierowcę, aby poradził sobie w każdych warunkach drogowych i nie czuł obawy przed poruszaniem się po różnych miastach. Dzięki autorskiemu programowi kursy w OSK Akropol odbiegają od stereotypowych zajęć, w których to kursant uczy się na pamięć tras egzaminacyjnych, a gdy egzaminator wymyśli coś nowego, lub wjedzie na skrzyżowanie od innej strony niż na zajęciach z instruktorem traci pewność siebie i popełnia błędy wynikające z braku zrozumienia zasad ruchu drogowego. Nasze kursy cechuje przede wszystkim nacisk na praktyczne wykorzystanie posiadanej wiedzy teoretycznej, poprzez ćwiczenia w różnych miastach (Piła, Gorzów Wlkp., Barlinek oraz Poznań), poruszanie się po różnych drogach, w tym autostrady oraz drogi ekspresowe, w różnych warunkach drogowych (jazda po zmroku, podczas opadów atmosferycznych) uzupełnione o umiejętności „eco drivingu” oraz elementarne czynności kontrolno-obsługowe pojazdu jak zmiana koła, tankowanie czy sprawdzanie poziomu oleju i płynów eksploatacyjnych. W niektórych pakietach idziemy dalej i we współpracy z Ośrodkami Doskonalenia Techniki Jazdy organizujemy dla naszych podopiecznych kursy bezpiecznej jazdy, gdzie na specjalnie do tego przeznaczonych torach uczą się w kontrolowanych warunkach co to jest utrata panowania nad pojazdem, jak temu zjawisku przeciwdziałać oraz jak świadomie zachować się w różnych nieoczekiwanych sytuacjach.

 AKADEMIA KIEROWCY

w

Akademia Kierowcy AKROPOL

Biuro otwarte w każdy piątek 16:00 - 18:00
Staszica 1a,  64-761 Krzyż Wielkopolski
Zobacz na mapie 
Dane rejestrowe oraz adres do korespondencji:
Akropol           Wieńczysław Łabęcki
Zachodnia 27C,        64-761 Krzyż Wielkopolski
Numer rachunku bankowego:
Idea Bank 53 1950 0001 2006 0050 5022 0001

Zezwolenie na prowadzenie szkolenia kandydatów na kierowców lub motorniczych                    nr 00263002

tel. 660 100 300

tel. 604 700 007

tel. 602 207 458

tel. 692 115 555

biuro@akropol.edu.pl

NIP: 763 148 80 84

Regon: 572086607