Trzy kroki do rozpoczęcia nauki

Zdajemy sobie sprawę, że rozpoczęcie drogi do uzyskania prawa jazdy może być dla wielu osób stresujące. Nie każdy musi od razu wiedzieć, jak wygląda cały proces – i to jest zupełnie w porządku! Dlatego przygotowaliśmy prosty, przejrzysty system, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez wszystkie formalności i rozwieje Twoje wątpliwości.

1.

Zawarcie umowy szkoleniowej i wpłata zadatku

2.

Wyrobienie profilu PKK

3.

Wybór formy szkolenia

Krok pierwszy

Zawarcie umowy szkoleniowej oraz wpłata zadatku.

Rezerwację miejsca na kursie możesz dokonać na dwa sposoby:

  • Online – wypełniając formularz zapisz się na kurs. Rezerwacja zostanie potwierdzona w ciągu 24h od momentu zapisu oraz zostaniesz poproszony o odwiedzenie nas w jednym z naszych biur, zawarcie umowy szkoleniowej oraz wpłatę zadatku.
  • Tradycyjnie – odwiedzając jedno z naszych biur i dokonując zawarcia umowy szkoleniowej wraz z jednoczesną opłatą za kurs lub uiszczeniem tylko samego zadatku.

Krok drugi

Wyrobienie profilu PKK.

Aby przystąpić do szkolenia należy uzyskać w starostwie powiatowym właściwym ze względu na miejsce zameldowania numer PKK.

O numer PKK może ubiegać się osoba, która ukończyła 17 lat i 9 miesięcy – wymagana jest tutaj zgoda rodzica lub opiekuna prawnego na specjalnym formularzu starostwa.

Do wyrobienia numeru PKK w starostwie potrzebne będzie:

  •  Orzeczenie lekarskie. Badanie można wykonać tradycyjnie u lekarza posiadającego uprawnienia do badania kandydatów na kierowców.
  • Fotografia. Od 25.02.2016 roku przy zdjęciu do prawa jazdy obowiązują te same standardy co w dowodzie i paszporcie.
  • Ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).
  • Zgoda rodzica lub opiekuna prawnego na właściwym formularzu – dotyczy osób, które na moment wyrabiania numeru PKK nie ukończyły 18 roku życia.

Krok trzeci

Wybór formy szkolenia.

Zdaj egzamin teoretyczny przed szkoleniem praktycznym. Dla osób oczekujących na termin rozpoczęcia szkolenia istnieje możliwość samodzielnego przygotowania się z części teoretycznej za pomocą dostarczonego przez nas dostępu online do archiwum wykładów i bazy pytań teoretycznych aktualnie obowiązujących podczas egzaminów państwowych. Zaletą takiego rozwiązania jest nauka we własnym tempie, w dowolnym miejscu i czasie oraz brak wymogu odbycia obowiązkowych wykładów teoretycznych. Po przyswojeniu materiału można zaliczyć przed zajęciami praktycznymi egzamin państwowy teoretyczny, który ważny jest bezterminowo a następnie skupić się już w 100% na kursie praktycznym. Możliwość odbycia egzaminu teoretycznego państwowego w wybranym WORD następuje w chwili ukończenia przez kandydata 17 lat i 11 miesięcy, czyli na miesiąc przed 18 urodzinami.

Po zdanym egzaminie teoretycznym następuje szkolenie praktyczne w wymiarze minimum 30h zegarowych zakończone każdorazowo egzaminem wewnętrznym, którego pozytywny wynik jest warunkiem dopuszczenia osoby szkolonej do egzaminu państwowego. Podczas trwania szkolenia praktycznego osoba szkolona zobowiązana jest do uczestnictwa w obowiązkowych 4 jednostkach lekcyjnych szkolenia z pierwszej pomocy.

Zajęcia teoretyczne i szkolenie praktyczne. W tej formie szkolenie rozpoczynamy cyklem wykładów przeprowadzanych online lub w sposób tradycyjny na sali wykładowej w wymiarze 26 godzin lekcyjnych (45min.). W odróżnieniu od poprzedniej formy obecność jest tutaj sformalizowana i wymagana. Po dobyciu szkolenia teoretycznego następuje szkolenie praktyczne w wymiarze minimum 30h zegarowych oraz obowiązkowe szkolenie z pierwszej pomocy w wymiarze 4 jednostek lekcyjnych a wszystko zakończone jest dwoma egzaminami wewnętrznymi teoretycznym i praktycznym. Dopiero uzyskanie pozytywnych wyników z obu części egzaminów wewnętrznych stanowi warunek dopuszczenia osoby szkolonej do egzaminów państwowych.